ICO Speedminton European Championships | Crossminton | open | Adults | Double | Skien Fritidspark (NOR)

Stand: 28.07.2018 17:10 | Internationale Crossminton Federation

C: Bracket of 64, D: Bracket of 32, E: Bracket of 16
F: Bracket of 8, G: Semi-Final, I: Final

 

C | Bracket of 64

D | Bracket of 32

E | Bracket of 16

1
LW SSV Happerschoß / Brühler Turnverein
GER Ba
2 *** bye ***
3
SWE V 2
4
ASPB Speed Warriors
FRA D 0
5
Lier IL Crossminton
NOR Ba
6 *** bye ***
7 *** bye *** Ba
8
LN / LS WobSpeeders / Knightspeeder Nürnberg
GER
9
PZSB Lipkow / BadBats Wroclaw
POL Ba
10 *** bye ***
11 *** bye *** Ba
12
LS TSV Poing Speed Fires
GER
13
LN WobSpeeders / Elbspeeders Hamburg
GER Ba
14 *** bye ***
15 *** bye *** Ba
16
Lier IL Crossminton
NOR
17
7H Speeders
SWE Ba
18 *** bye ***
19 *** bye *** Ba
20
LW Brühler Turnverein / Speed Lions Düsseld
GER
21
SB Gekkos Aarau / Grischa Speeders
SUI Ba
22 *** bye ***
23 *** bye *** Ba
24
SBK ZS Tribecska / Lokomotiva Banska B.
SVK
25
HONVÉD AURÓRA SE
HUN Ba
26 *** bye ***
27 *** bye *** Ba
28
Debreceni Gekko
HUN
29
Stella Sports St. Maur / ASPB Speed Warr
FRA Ba
30 *** bye ***
31 *** bye *** Ba
32
Tolna VFC Leopárdok
HUN
33
LN WobSpeeders / Rabbits Buxtehude
GER Ba
34 *** bye ***
35 *** bye *** Ba
36
7H Speeders /
SWE
37
SBC Spidmintons.lv
LAT Ba
38 *** bye ***
39 *** bye *** Ba
40
Superspeed Brno
CZE
41
LW Blau Weiß Aasee Münster
GER Ba
42 *** bye ***
43 *** bye *** Ba
44
SK Prague United
CZE
45
Speed all Stars Bécula / A-S-S-G Gouesno
FRA Ba
46 *** bye ***
47 *** bye *** Ba
48
LW Blau Weiß Aasee Münster
GER
49
LN Time Sports / WobSpeeders
GER Ba
50 *** bye ***
51 *** bye *** Ba
52
Lier IL Crossminton
NOR
53
PZSB GORLICE / Speebs Szczecin
POL Ba
54 *** bye ***
55 *** bye *** Ba
56
Sunspeeder Kreuzlingen
SUI
57
SbK Lipany
SVK Ba
58 *** bye ***
59 *** bye *** Ba
60
SK Pardubice / Speed Team Praha
CZE
61
UKS Mrzezyno /
POL V 2
62
/ Solør SBK
NOR D 0
63 *** bye *** Ba
64
/ Východočeská sportovní
CZE
 

LW SSV Happerschoß / Brühler Turnverein
GER V 2

SWE D 0
 
 

Lier IL Crossminton
NOR V 2

LN / LS WobSpeeders / Knightspeeder Nürnberg
GER D 1
 
 

PZSB Lipkow / BadBats Wroclaw
POL V 2

LS TSV Poing Speed Fires
GER D 1
 
 

LN WobSpeeders / Elbspeeders Hamburg
GER V 2

Lier IL Crossminton
NOR D 0
 
 

7H Speeders
SWE V 2

LW Brühler Turnverein / Speed Lions Düsseld
GER D 0
 
 

SB Gekkos Aarau / Grischa Speeders
SUI D 0

SBK ZS Tribecska / Lokomotiva Banska B.
SVK V 2
 
 

HONVÉD AURÓRA SE
HUN D 0

Debreceni Gekko
HUN V 2
 
 

Stella Sports St. Maur / ASPB Speed Warr
FRA D 0

Tolna VFC Leopárdok
HUN V 2
 
 

LN WobSpeeders / Rabbits Buxtehude
GER V 2

7H Speeders /
SWE D 0
 
 

SBC Spidmintons.lv
LAT V 2

Superspeed Brno
CZE D 0
 
 

LW Blau Weiß Aasee Münster
GER V 2

SK Prague United
CZE D 1
 
 

Speed all Stars Bécula / A-S-S-G Gouesno
FRA D 0

LW Blau Weiß Aasee Münster
GER V 2
 
 

LN Time Sports / WobSpeeders
GER V 2

Lier IL Crossminton
NOR D 0
 
 

PZSB GORLICE / Speebs Szczecin
POL D 0

Sunspeeder Kreuzlingen
SUI V 2
 
 

SbK Lipany
SVK V 2

SK Pardubice / Speed Team Praha
CZE D 0
 
 

UKS Mrzezyno /
POL D 0

/ Východočeská sportovní
CZE V 2
 
 
 
 

LW SSV Happerschoß / Brühler Turnverein
GER V 2

Lier IL Crossminton
NOR D 0
 
 
 
 
 
 

PZSB Lipkow / BadBats Wroclaw
POL V 2

LN WobSpeeders / Elbspeeders Hamburg
GER D 1
 
 
 
 
 
 

7H Speeders
SWE D 1

SBK ZS Tribecska / Lokomotiva Banska B.
SVK V 2
 
 
 
 
 
 

Debreceni Gekko
HUN V 2

Tolna VFC Leopárdok
HUN D 0
 
 
 
 
 
 

LN WobSpeeders / Rabbits Buxtehude
GER V 2

SBC Spidmintons.lv
LAT D 0
 
 
 
 
 
 

LW Blau Weiß Aasee Münster
GER D 0

LW Blau Weiß Aasee Münster
GER V 2
 
 
 
 
 
 

LN Time Sports / WobSpeeders
GER D 0

Sunspeeder Kreuzlingen
SUI V 2
 
 
 
 
 
 

SbK Lipany
SVK D 0

/ Východočeská sportovní
CZE V 2
 
 
 
nach oben